(0352) 40-77-40, (068) 477-07-07

Термоплінтуси

Термоплінтус – це електричний пристрій стаціонарного опалення, який працює за принципом рівномірної передачі тепла в приміщенні шляхом теплового випромінювання.

На відміну від традиційного конвекційного опалення, для термоплінтусів джерелом тепла є м’яке інфрачервоне випромінювання. Матеріал, з якого виготовляються нагрівальні елементи термоплінтусів – гіпс. При використанні термоплінтуса ми отримуємо натуральне і безпечне джерело тепла. Важливою перевагою термоплінтусів є підсушування сирих стін і видалення цвілі по всьому периметру приміщення.

Термоплінтус дозволяє утворити повітряну завісу біля зовнішніх стін, яка перешкоджає проходженню холоду в приміщення, внаслідок чого не утворюється непотрібний шар теплого повітря. Це дає можливість здійснювати рівномірний розподіл тепла всередині приміщення і при цьому зберігати однакову температуру.

Термоплінтус може бути змонтований на будь-яку тверду поверхню: бетон, цегла, дерево, гіпсокартон. Він встановлюється по периметру приміщення над існуючим підлоговим плінтусом або замість нього і кріпиться до стіни.

Теплий плінтус може бути використаний в якості основної або додаткової системи опалення. Робота плінтусного обігрівача може здійснюватися від різних джерел живлення, він сумісний з будь-яким котельним обладнанням.

Термоплінтус може бути використаний для опалення будинків і дач, де відсутня водяне опалення і площа кімнат не перевищує 30 кв.м. Також термоплінтус зручно використовувати в приміщеннях з періодичним перебуванням людей, і включати опалення тільки на час їх перебування.

Переваги:

  • Раціональне використання споживаної електроенергії;
  • Висока надійність і дуже великий термін експлуатації (не менше 30 років);
  • Утримання стін в сухому стані, що збільшує теплоізоляційні властивості будівель;
  • Повне видалення вологи в цокольній зоні будинку, навіть при порушенні гідроізоляції між фундаментом і стіною;
  • Відсутність циркуляції пилу з конвекційними повітряними потоками;
  • Відсутні запотівання стін і утворення цвілі (боротьба з цвіллю);
  • Можливість установки в житлові приміщення на будь-якій стадії експлуатації;
  • Просте обслуговування і ремонтопридатність;
  • Робота без постійного нагляду;
  • Рівномірний прогрів приміщення. Теплі плінтуси забезпечують високий рівень експлуатаційного комфорту, тому що температура повітря рівно розподіляється по всьому об’єму і однакова на кордоні підлоги і стелі. Навіть в момент провітрювання немає різких коливань температури. Мікроклімат у приміщенні вдається регулювати таким чином, що рівень вологості завжди оптимальний. При бажанні, в кожній кімнаті можна встановити потрібну температуру повітря і виконати автоматичну систему регулювання;
  • Контакт з термоплінтусом не призводить до опіків, навіть при температурі на поверхні нагрівального елементу 80 С;
  • Безпечність експлуатації термоплінтуса. Забезпечується за рахунок того, що самі елементи не нагріваються вище неприпустимої норми. Плінтус не псує меблі та інші делікатні предмети інтер’єру;
  • Відповідність «0»-му класу захисту від ураження електричним струмом. Це дозволяє експлуатувати термоплінтус без заземлення та обнулення;
  • Відсутність проблем з промерзанням системи опалення;
  • Термоплінтус не боїться віялових відключень (акумулювання тепла);
  • Сумісність з будь-яким електронним управлінням достатньої потужності.
Опалення приміщень з використанням термоплінтуса має значні переваги у вартості і обслуговуванні перед водяним опаленням. Крім того, що водяне опалення дорожче, ще є небезпека прориву трубопроводів і затоплення приміщень. Також можливе замерзання води в трубопроводах опалення в холодну пору року при відключенні електропостачання або припинення подачі газу до котла.

Як це працює

Головним джерелом тепла на землі є Сонце. Його інфрачервоне випромінювання – це невидимий для очей спектр світла, але відчувається, як теплова енергія. Це і є рівномірне поширення теплової енергії Сонця. Залежно від того, під яким кутом падають сонячні промені на поверхню, визначається інтенсивність нагріву даної поверхні. Висвітлюючи якусь частину поверхні Землі, Сонце віддає свою теплову енергію, рівномірно прогріваючи цю поверхню. І вже від поверхні тепло поширюється рівномірно по всій площі. Також нагрітий камінь грубки віддає своє тепло стінок грубки і рівномірно її прогріває. Прикладом такого опалення є опалення знаменитих лазень стародавнього Риму, древніх замків, монастирів, величезних залів, оскільки прогріти такі великі приміщення за допомогою окремих джерел тепла було неможливо. В одному місці було сухо і жарко, а у віддалених кутках приміщення стіни залишалися сирими і холодними.

Тому в таких спорудах керамічні труби з парою прокладали в підлозі і стінах. Стіни були теплими і сухими, а повітря в приміщеннях було прохолодним. У таких умовах настінний розпис і живопис збереглися до наших часів в їх первозданному вигляді.

Термпоплінтус

Термпоплінтус

Вченими був проведений цікавий експеримент з використанням різних видів опалення.

В одному випадку повітря в приміщенні нагрівали до + 50 С, а стіни спеціально охолоджували. Люди, що знаходяться в приміщенні, мерзли.

В іншому випадку повітря в приміщенні охолоджували до + 10 С, а стіни спеціально прогрівали. Людям у приміщенні було тепло і комфортно.

Конвекція тепла від якогось опалювального приладу нагріває повітря в приміщенні, а стіни залишаються холодними і вологими.
При використанні опалювальних приладів, що працюють за принципом рівномірного розподілу, тепло передається безпосередньо стінам, і тоді стіни сухі і теплі, а повітря в приміщенні чисте і прохолодне, що дуже важливо для здоров’я людини.

Принцип рівномірного поширення тепла в приміщенні покладений в основу сучасного електроопалення з використанням термоплінтуса.

В даному випадку, при використанні настінних і вмонтованих термоплінтусів, йде рівномірна передача тепла від термоплінтуса до стін і вже від стін тепло рівномірно поширюється по всьому приміщенню, не перегріваючи і не пересушуючи його.

termoplintus5

 

Розрахунок кількості необхідних комплектів

Щоб визначити кількість плінтусів, необхідних на те чи інше приміщення, потрібно знати загальну потужність системи теплої плінтуса. Вона дорівнює 1 кВт. Для кожної окремої кімнати цей показник визначають завдяки точним розрахунками тепловтрати, враховуючи теплоізоляцію стін, скління вікон, вигляд приміщення, температуру ззовні.

У середньому для компенсації тепловтрат в житловому приміщенні в зимову пору потрібно затратити 100 Вт теплоти, щоб обігріти площу в один метр квадратний. Чим менше буде тепловтрата будівлі, тим меншої потужності потрібно опалювальна система. Відповідно, ціна термоплінтуса буде меншою.

За умови створення гарної теплоізоляції на опалення 10 квадратних метрів кімнати при висоті 2,5 метра потрібна 0,5 кВт електричної потужності, а от при конвекторний системі необхідно на обігрів цій площі затратити 1 кВт. Також при підрахунку числа плінтусів слід враховувати співвідношення довжини стін і плінтуса і температурного зазору, який формується між плінтусами.

При нормальній будові житла досить одного комплекту (20 метрів квадратних = 1 кВт). Для будинків з незадовільними теплотехнічними характеристиками слід підвищувати розрахункову потужність. У будинках з недостатньою теплоізоляцією на 10 метрів квадратних необхідна потужність у розмірі 0,6 – 0,9 кВт.

Важливо! У будинках з тонкими і не теплоємними стінами ефект темперування, на основі якого працюють термоплінтуса, не проявляється. Термоплінтус працює як звичайна опалювальна панель.

Дизайн (зовнішній вигляд)

дизайн термоплінтуса

Дизайн термоплінтуса

Плінтусний обігрівач складається з десяти послідовно з’єднаних нагрівальних елементів приємного зовнішнього вигляду у формі пластин з натурального гіпсу 500х150х33 мм. Нагрівальні елементи є двох модифікацій, які дозволяють монтувати їх приховано вбудованими в стіну на стадії будівництва будівлі або під час ремонтно-будівельних робіт, і накладними на стіну в існуючих приміщеннях, які потребують ремонтних робіт. Залежно від оформлення інтер’єру приміщення, нагрівальні елементи термоплінтуса можна розташовувати в різних місцях і фарбувати в будь-який відповідний колір латексними фарбами. Латексні покриття використовуються в якості самостійного захисного покриття, стійкого до високих температурних впливів. Стандартний колір термоплінтусов – білий, але при бажанні замовника модель може бути виконана в будь-якому тоні типових варіантів оформлення (сосна, золотий дуб, темний дуб, мармур).

Встановлення

Установка системи не вимагає серйозних навичок електромонтажних та ремонтно-будівельних робіт.

Монтуються нагрівальні модулі на висоті 0,3 метра від рівня підлоги (по верхній кромці нагрівального модуля).

Живильний кабель (1 … 1,5 мм.кв.) прокладається в пластиковий короб 15х10, гофр, «штробу» або в існуючі комунікаційні канали.

Термодатчик встановлюють на відстані 0,5 метра від нагрівальних модулів в щільному контакті зі стіною. Нагрівальні модулі з’єднуються послідовно. Фазний провід ведеться по найкоротшому шляху до першого модулю. У санвузлах, ванних кімнатах, сирих приміщеннях – нульовий провід ведеться до зон з найбільшим намоканням стін.

Порядок робіт

  1. За допомогою рулетки проводять розмітку стіни, тобто проводять горизонтальну лінію в 3 см від поверхні підлоги.
  2. Проводять розмітку отворів під свердління отворів, приклавши панель плінтуса до стіни.
  3. Просверлюють в намічених точках отвори потрібного діметру і вставляють дюбелі.
  4. Аналогічно проводять розмітку під всі панелі і закріплюють їх до стіни.
  5. Встановивши послідовно всі плінтуси, проводять монтаж і зварювання перемичок.

 

Встановлення терморегулятора

Терморегулятор повинен знаходитися відкритим на внутрішній стороні стіни. Прилад встановлюють приблизно на рівні очей або поруч з вимикачами і розетками, щоб він не був перешкодою при розстановці предметів інтер’єру, техніки та меблів. Він повинен знаходитися від панелі на відстані не ближче 2 метрів.

Монтаж терморегулятора полягає в розмітці отвори під свердління і установки дюбеля. Для цього до стіни прикладають задню панель приладу і олівцем роблять відмітку. Закріпивши задню панель приладу, підключають його і закривають кришкою. Після цього необхідно провести перевірку реакції терморегулятора.

 

Монтаж кабелів

Всі монтажні дроти потрібно розмістити на одній стороні кімнати. Кабелі можна прокладати, як приховано (в стіні), так і відкрито (в кабель каналах). В цілях безпеки рекомендується встановити диференціальний автомат: пристрій захисного відключення (УЗО). Після підключення кабелю до плінтуса потрібно підключити терморегулятор до електромережі.

Після завершення всіх монтажних робіт необхідно зробити пробний пуск системи в роботу відповідно до рекомендацій виробника. Особливу увагу необхідно звернути на відповідність показника температури нагрівальних елементів параметрам, гарантованим виробником.

 

Теплий плінтус ідеальний для теплозабезпечення щойно збудованого будинку, оскільки ефективно справляється з обігрівом сирих поверхонь. Для кутових, торцевих кімнат, приміщень зі складною конфігурацією периметра він є просто знахідкою. Оскільки контур приладу при установці може бути не замкнутим, його легко встановлювати в приміщеннях з нестандартними розмірами. Особливо актуальне застосування теплих плінтусів в приміщеннях з високими стелями, де немає ізоляції повітряних обсягів між поверхами. Теплі плінтуси служать не тільки для обігріву приміщення, а ще й сприяє циркуляції повітря в приміщенні.
Використання термоплінтусов може стати ідеальним рішенням для обігріву нестандартних апартаментів з панорамними вікнами, цоколів, лоджій, утеплених балконів, зимових садів, оранжерей.

 

Безпека

Термоплінтус є стаціонарним приладом, призначеним для експлуатації без постійного нагляду.
Виготовляється згідно ТУ У 27.5-20112988-018: 2014;
Ступінь захисту оболонки термоплінтуса – IP 40 за ГОСТ 14254;
Клас захисту – «0» за ГОСТ 12.2.007.0, тобто струм витоку менш ніж 0,5мА. який дозволяє експлуатувати «Термоплінтус» без заземлення і обнулення.

 

Догляд та технічне обслуговування

Термоплінтус простий в обслуговуванні та догляді. Пиль легко видаляється з обігрівача. Попередньо потрібно вимкнути прибор і дочекатись, поки він повністю охолоне. Ніякого спеціального догляду не потрібно. Дотримуйтесь елементарних правил безпеки: не використовуйте обігрівачі для сушки білизни, одягу чи взуття, оберігайте від механічних пошкоджень і попадання прямих стрменів води.

Сучасні панельні обігрівачі розраховані на експлуатацію на протязі 20 років і більше, а бережливе ставлення тільки продовжить термін їх служби.

X
Бажаєте щоб наші менеджери Вам зателефонувати ?
Очікуйте, ми скоро перетелефонуємо !
(099) 999-99-99