ВІКНА – одне із основних джерел тепловтрат в кожному будинку. У вас можуть бути встановлені найдорожчі і найякісніші склопакети, але коли температура на вулиці нижча, ніж у будинку, то поверхня вікна – це найбільш холодне місце в приміщенні. Звідси малоприємний «ефект холодного вікна». Раз і назавжди вирішити проблему холодних вікон допоможе склопакет з термосклом. Застосовуючи вікна з термосклом навіть при температурі на вулиці -20 0 С, температура на склі в приміщенні знаходиться в діапазоні 24-26 0 С, що дозволяє усунути втрати тепла і створити комфортну теплу зону біля Ваших вікон.
Термоскло встановлюється замість звичайних склопакетів в існуючі або нові вікна. За допомогою електричного живлення термоскло нагрівається зсередини приміщення до потрібної кімнатної температури. За законами фізики, через нагрітий до кімнатної температури склопакет не відбувається втрат тепла і все тепло, яке зазвичай втрачається через вікна, повністю залишається у Вашому домі. Вас порадує відсутність прохолоди від вікон і конденсату на поверхні склопакета. При нагріванні до більшої температури вікна з термосклом можуть використовуватися як елемент опалювальної системи, забезпечуючи додатковий обігрів приміщення. Не варто турбуватися, що ви будете опалювати вулицю – струмопровідне покриття забезпечує односторонню спрямованість теплового випромінювання, тому тепло не передається назовні.
Встановлюючи вікна з термосклом, Ви:
Термоскло встановлюється практично на будь-які сучасні вікна зі склопакетами, основна вимога – наявність джерела живлення 220 В.
Термоскло підсилює ефект комфорту при будь-якій системі опалення, і цілком позбавляє Вас від вологи і конденсату на вікнах. На великих скляних поверхнях (панорамні вікна, вітрини кафе, басейни) термоскло є ексклюзивним рішенням для забезпечення комфорту. В деяких випадках використання термостекла в режимі нагріву до 45 градусів достатньо для обігріву кімнати без інших джерел опалення.
Термоскло складається з загартованого нагріваючого скла з низькоемісійним покриттям (Low-E) і із захисних стекол. В якості захисного скла може використовуватися практично будь яке листове скло: прозоре флоат-скло, сонцезахисне скло, скло Low-E або триплекс. З метою електробезпеки в якості захисного скла повинно використовуватися загартоване скло. Також використовується незагартоване скло триплекс категорії мінімум 4.4.1.
При підключенні електричного струму до електродів, закріплених по краях нагріваючого Low-E скла, низькоемісійне покриття скла починає проводити струм і нагріватися.
Завдяки тепловому потоку, що виникає через низьку емісію покриття скла, коефіцієнт корисної дії термоскла складає більше 90%. Під ККД тут мається на увазі та частина поглиненої склом потужності, яка може бути використана для нагріву приміщення.
Будова термоскла
При виготовленні склопакети заповнюються аргоном, що покращує їх теплоізоляційні властивості при відсутності електроенергії. Склопакети з електропідігрівом можуть використовуватися у всіх рамних конструкціях: дерев’яних, пластмасових, алюмінієвих, сталевих, в розсувних і стаціонарних рамних конструкціях. Ефективність використання вікон з термоскла підвищується, якщо застосовувати їх у поєднанні з іншими енергозберігаючими технологіями, наприклад з термоплінтусами.
Струмопровідні елементи, срібні шини наносять на дві паралельні сторони, які знаходяться у внутрішній частині вікна і не можуть контактувати з людиною. У середину рами прокладають ізольовані кабелі, що володіють підвищеною електроізоляцією. Їх підключають до термодатчика, встановленому на склі або в комплексній системі. Вікно з термосклом абсолютно безпечне, оскільки покриття і проводка знаходяться всередині склопакета, тому контакт людини з ними повністю виключений.
Термоскло більш загартоване, його міцність набагато більша, ніж у звичайного скла. У разі розбивання «загартованого» скла, воно розпадається на дрібні шматочки із закругленими краями, тоді як струмопровідні покриття пошкоджуються і електричний ланцюг розмикається. Електроди електроелементів знаходяться в захищеному просторі в пазах склопакета, тому контакт з ними при розбиванні скла неможливий.